Jak inwestować

Odpowiedz

Czy otrzymam z biura maklerskiego ING PIT-8C jeśli?

Witam,

 

....jeśli w aplikacji ING makler posiadam przykładowo akcje trzech spółek: spółka A, spółka B oraz spółka C. W roku 2020 zakupiłem 10 akcji spółki A po 20zł, 10 akcji spółki B po 30zł oraz 10 akcji spółki C po 40zł (suma inwestycji to 200 + 300 + 400 = 900zł) . Na koniec roku sprzedałem wszystkie akcje w cenie:

 

Spółka A po 30zł przychów 10x30 = 300zł (zysk ze sprzedaży 100zł)

Spółka B po 5zł przychów 10x5 = 50zł (strata ze sprzedaży)

Spółka C po 5zł przyców 10x5 = 50zł (strata ze sprzedaży)

 

Czy w takim przypadku otrzymam PIT 8C od Państwa jeśli po roku inwestowania w sumie straciłem na akcjach i mój przychów wynosi teraz 400zł? Czy muszę zapłacić podatek od zysku z akcji spółki A?

 

Z góry dziękuję za wyjaśnienia

Odpowiedz
0 Lajków
grzegorzp4
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
15-06-2020
Wiadomość 1 z 2 (4 709 wyświetleń)

Re.: Czy otrzymam z biura maklerskiego ING PIT-8C jeśli?

Cześć,
od naszych maklerów.

„Biuro maklerskie wystania PIT 8 C za cały rok kalendarzowy. Wysyłamy go na początku roku.
Uwzględniamy na nim wszystkie transakcje kupna i sprzedaży, które miały miejsce w danym roku.
W przypadku zysku za dany rok trzeba zapłacić 19 % podatek. Gdy jest strata można ja rozliczyć w latach następnych. Pit 8 C rozliczamy na formularzu PIT 38. „

W tym wariancie podanym przez Ciebie Twój zysk wyniósł 0 zł, więc nie powinno być podatku. Rozliczyć się mimo to nadal musisz.
---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
---
Odpowiedz
0 Lajków
BartoszS
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
116
34
30-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (4 658 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy