Jak inwestować

Odpowiedz

Co się stało z funduszami Amundi?

Dostałem dzisiaj SMS od Ing, że zamykają fundusze Amundi, i że czas na wycofanie środków był do dzisiaj do 19? Co to za chora polityka, żeby powiadamiać ludzi po fakcie?

Odpowiedz
0 Lajków
RafalPL
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
25-06-2020
Wiadomość 1 z 6 (5 620 wyświetleń)

Re: Co się stało z funduszami Amundi?

[ Edytowane ]

RafalPL Wiadomości SMS wysłaliśmy do klientów 25 czerwca około godz. 13:00. Stało się tak dlatego, że informację o likwidacji funduszu otrzymaliśmy od towarzystwa późnym wieczorem 24 czerwca. Zlecenie można było złożyć tylko do 19:00 25 czerwca. 
Po tej dacie uczestnicy, którzy nie złożyli zlecenia otrzymają środki w ostatnim kroku procesu likwidacji na konto, które jest wskazane do odkupień jednostek. 

Jeśli mielibyśmy wpływ na decyzję lub termin realizacji przez Amundi TFI, zapewnilibyśmy klientom odpowiednią ilość czasu na reakcję. 
Przepraszam za te niedogodności Emotikon: Smutny

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 6 (5 510 wyświetleń)

Re: Co się stało z funduszami Amundi?

A wiadomo, kiedy zakończy się ten proces likwidacji oraz z jakiego dnia będzie wycena jednostek, które trafią na konto? Czy to konto do odkupienia jednostek to jest to samo, z którego kupowało się jednostki, czy tam jest jakieś inne konto, które trzeba podane gdzieś w ustawieniach albo coś w tym stylu?

Odpowiedz
0 Lajków
RafalPL
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
25-06-2020
Wiadomość 3 z 6 (5 395 wyświetleń)

Re: Co się stało z funduszami Amundi?

Bardzo chciałabym odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania, ale niestety obecnie mamy informację tylko o likwidacji. Amundi Polska Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. również zamieściło tylko takie krótkie oświadczenie. Jak tylko uzyskamy więcej szczegółów na temat harmonogramu działań, to na pewno się nimi podzielimy z klientami. Warto więc zaglądać na zakładkę Aktualności na naszej stronie. 

 

 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (5 350 wyświetleń)

Re: Co się stało z funduszami Amundi?

Witam,

czy coś wiadomo o tym kiedy proces likwidacji funduszu Amudni się zakończy?? Co z zamrożonymi środkami z tego funduszu?

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odpowiedz
0 Lajków
krzysiek_
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
12-09-2020
Wiadomość 5 z 6 (4 856 wyświetleń)

Re: Co się stało z funduszami Amundi?

[ Edytowane ]

@krzysiek_ Sprawdziliśmy dla Ciebie te informacje. Wynika z nich, że przewidywany termin zakończenia likwidacji to 30 września br. Do tego dnia ma nastąpić wypłata środków zgromadzonych na funduszu. Warto jednak pamiętać, że jest to termin przewidywany, i z niezależnych od nas przyczyn może się on wydłużyć. Co do zasady jednak wszelkie zapytania prosimy kierować listownie na adres: ING Bank Śląski S.A., Centrum Wsparcia Klientów Strategicznych, ul. Chorzowska 50, 40-101 Katowice.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DorotaB
Były moderator
Były moderator icon
38
8
11-02-2020
Wiadomość 6 z 6 (4 757 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy