Jak inwestować

Odpowiedz

CEZ dywidenda nie ścisłość

Dzień dobry, zauważyłem pewną nie ścisłość dotycząca dywidendy CEZ. 23X48=1104 na moje konto trafiło 717,6
1104x19%=209,76
1104-209,76=894,24
Czy przy dywidendach wypłacanych w walucie obcej ING pobiera jakaś dodatkową prowizje
Odpowiedz
0 Lajków
Rufus90
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-11-2022
Wiadomość 1 z 2 (2 349 wyświetleń)

Re: CEZ dywidenda nie ścisłość

ING wypłaca dywidendę w takiej wysokości jaką otrzymuje - nie pobieramy prowizji. W różnych krajach różna jest wysokość podatku, dlatego dywidendy ze spółek zagranicznych mogą być wypłacone w całości (brutto) lub pomniejszone o podatek, jaki zostanie policzony u źródła (w danym kraju). Jaki podatek od dywidendy obowiązuje w danym kraju jest do sprawdzenia w gestii inwestora. Sposób rozliczania podatku to pytanie do US lub doradcy podatkowego. Informację o tym, jaka kwota wpłynęła na rachunek możemy sprawdzić pod numerem +48 32 357 00 32.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (2 315 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy