Odpowiedz

Zbieg egzekucji komorniczje

Dzień dobry. W związku ze w żadnym temacie nie znalazłam odpowiedzi, lub tylko jej unikaliście mam pytanie.
Na koncie znajdują się dwaj komornicy co powoduje zbieg egzekucji. Kwota wyższa niż ta wolna od zajęć jest blokowana. Środki nie są przekazywane żadnemu z komorników, dlaczegi środki te nie są odblokowywane 1 dnia miesiąca i nie doliczane do kwoty zwolnionej z zajęć w bieżącym miesiącu tylko przetrzymywane jako zablokowane ? Każdy inny bank środki takie odblokowuje pierwszego dnia miesiąca tylko nie ING... Mało tego. Cały czas pojawiają się informacje "Odblokowanie środków" a później znów "zablokowanie środków " ... Z informacją "Odblokowanie srodków " środki powinny być automatycznie przyznane na konto i nie powinny być już blokowane, tylko odjęte z kwoty wolnej od zajęć w danym miesiącu....Proszę o KONKRETNA odpowiedź
K1k2k3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
02-09-2021
Wiadomość 1 z 12 (10 803 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji komorniczje

Przy zbiegu egzekucji jeden z organów powinien przejąć zajęcie. Niestety, ale na społeczności nie mamy dostępu do Twoich danych i do naszego systemu, aby to dla Ciebie dokładnie sprawdzić. Proszę skontaktuj się z nami na czacie w bankowości internetowej lub z naszą infolinią pod numerem: 32 357 00 69. Specjaliści w temacie zajęć są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty: 8:00-16:00. Podczas rozmowy z nimi uzyskasz wszystkie potrzebne informacje.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 2 z 12 (10 771 wyświetleń)

Re.: Zbieg egzekucji komorniczje

Ale ja pytam dlaczego nie odblokowujecie pieniędzy pierwszego dnia miesiąca ? Chociaż powinniście prawda? Proszę o nie unikanie odpowiedzi na powyższe pytanie tylko o normalna odpowiedź... Nie musicie mieć dostępu doouch danych żeby to sprawdzić bo całość opisałam ...
Odpowiedz
0 Lajków
K1k2k3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
02-09-2021
Wiadomość 3 z 12 (10 766 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji komorniczje

Ale ja pytam dlaczego nie odblokowujecie pieniędzy pierwszego dnia miesiąca ? Chociaż powinniście prawda? Proszę o nie unikanie odpowiedzi na powyższe pytanie tylko o normalna odpowiedź... Nie musicie mieć dostępu doouch danych żeby to sprawdzić bo całość opisałam ...
Odpowiedz
0 Lajków
K1k2k3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
02-09-2021
Wiadomość 4 z 12 (10 582 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji komorniczje

Jeśli masz zbieg egzekucji, to zablokowane pieniądze oczekują dalej w kolejnym miesiącu w formie blokady na rozstrzygnięcie. Blokadę zwolnić może tylko organ egzekucyjny. 
W nowym miesiącu kwota wolna liczy się na nowo, ale z pieniędzy z nowych wpływów oraz z niezablokowanych środków z poprzedniego miesiąca. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 5 z 12 (10 270 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji komorniczje

Dlaczego w takim razie mimo tego że nie mam wpływow na to konto, codziennie następuje zwolnienie blokady, po czym znów środki są blokowane ? Z tego co czytam zwolnienie blokady jest równoznaczne z tym że pieniądze znów powinny trafić na konto o tym samym zaliczać się do środków zwolnionych z zajęcia komorniczego....
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
K1k2k3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
02-09-2021
Wiadomość 6 z 12 (10 179 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji komorniczje

Prawdopodobnie do kwoty zajęcia masz doliczane odsetki, zgodnie z pismem jakie otrzymaliśmy od organu egzekucyjnego. 
W takiej sytuacji w godzinach nocnych następuje przeliczenie i dodanie odsetek za kolejny dzień.
System przelicza i sprawdza czy może założyć blokadę na większą kwotę. 
To jest powodem, że widzisz ściągane blokady z konta i ponowne ich zakładanie. 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 7 z 12 (10 125 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji komorniczje

Jeśli jest automatyczne ściąganie blokady to dlaczwgo w takim razie środki są spowrotem blokowane ? Odpowiedzi same w sobie przeczą. Skoro środki są odblokowane to nie powinny być spowrotem blokowane, tylko wliczane do kwoty wolnej od zajęcia. I nie ważne że jest to robione automatyczne
Odpowiedz
0 Lajków
K1k2k3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
02-09-2021
Wiadomość 8 z 12 (9 997 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji komorniczje

Proszę o odpowiedź. Działacie niezgodnie z prawem i nawet nie potraficie na to odpowiedzieć
Odpowiedz
0 Lajków
K1k2k3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
02-09-2021
Wiadomość 9 z 12 (9 803 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji komorniczje

[ Edytowane ]

Brak jest podstawy by przyjąć, że środki przekraczające kwotę wolną, które w danym miesiącu zostały zablokowane celem przekazania organowi egzekucyjnemu, a nie mogły być przekazane z uwagi na nierozstrzygnięcie zbiegu, miałyby być udostępniane od pierwszego dnia w kolejnym miesiącu na rachunku w ramach nowej kwoty wolnej. Środki te są blokowane w taki sposób by nie pomniejszały kwoty wolnej w kolejnym miesiącu. 


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 10 z 12 (9 724 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy