Odpowiedz

Wymagane zdjecie/skan dowodu osobistego

Czy ktokolwiek z banku jest mi podać podstawę prawną do wymagania zdjęcia Dowodu Osobistego (czy to przesłane przez strone www czy w oddziale banku)?

 

I nie, nie pytam o durne widzimisie banku i regulamin tylko PODSTAWĘ PRAWNĄ? Bo na przykład organ rządowy zdaje się mieć inne zdanie: https://uodo.gov.pl/pl/138/1182

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 1 z 3 (9 670 wyświetleń)

Re: Wymagane zdjecie/skan dowodu osobistego

Jest to Ustawa z 1 marca 2018 r. (data wejścia w życie 13 lipca 2018 roku) o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, w art. 34., paragraf 4. Na tej podstawie jako bank tworzymy kopię dokumentu tożsamości.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 3 (9 610 wyświetleń)

Re: Wymagane zdjecie/skan dowodu osobistego

Dziękuję za odpowiedź. a teraz może Pan wrócić do mojej poprzedniej wiadomości, przeczytać podlinkowana opinie UODO wraz ze stosownymi ustępami ustawy i wyjaśnić dlaczego bank ING dosyć dalej tkwi w swojej błędnej i głupiej interpretacji? Bo ustawa mówi o uzasadnionych przypadkach a ING zbiera skany jak leci od wszystkich. Czyli albo ING robi głupio albo wychodzi z założenia, że wszyscy klienci to terroryści?
Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 3 z 3 (9 606 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Zeskanuj i zapłać

Witam!

 

Kiedy można się spodziewać wdrożenia bardzo przydatnej funkcji Zeskanuj (QR) i zapłać?

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy