Bankowość internetowa

Odpowiedz

Własne kategorie transakcji! - Po raz kolejny

Dzień dobry,

 

Temat przewija się regularnie na forum, ale mimo wszystko zapytam w nowym wątku.

Coś się w tym temacie ruszyło? Czy nadal ING będzie udawać, że dostępne kategorię są super świetne

i zgodne z sugestiami klientów (chciałbym poznać tych ludzi Emotikon: zakłopotany )?

 

W tej chwili cały ten "analizator" bardziej tylko irytuje niż pomaga zorientować się we własnych wydatkach, bo udostępnione

kategorie są kompletnie oderwane od realiów...

Kupując Hot-Doga na stacji system automatycznie ustawia kategorię "Samochód i transport", a chcąc ręcznie to zmienić nie wiadomo w co to wrzucić.

 

Nie mówiąc już o braku takich podstawowej kateogrii jak Hobby... Dalej nie wiem ile wydałem na znaczki.

Zamierzacie coś z tym zrobić? Ja myślę, że 3/4 klientów na to czeka. Coś co u konkurencji działa od dawna dla was jest rzeczą nie do przeskoczenia.

 

Pozdrawiam!

SkyFox
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
6
19-08-2018
Wiadomość 1 z 35 (23 982 wyświetleń)

Re.: Własne kategorie transakcji! - Po raz kolejny

A jeszcze jedno... Skoro nie da się zrobić własnych kategorii w przelewach to jaki cel przyświecał "Etykietom" przy dodawaniu Odbiorców?! Tutaj się da, a tam nie?!
SkyFox
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
6
19-08-2018
Wiadomość 2 z 35 (23 980 wyświetleń)

Re.: Własne kategorie transakcji! - Po raz kolejny

Popieram wprowadzenie większej ilości kategorii bo faktycznie obecnie mam taką opcje ale totalnie nie używam jej bo nie jest ona dokładna i tylko dezorientuje klienta o jego wydatkach Emotikon: Smutny

K_S
K_S
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
53
14
11-09-2018
Wiadomość 3 z 35 (23 947 wyświetleń)

Re: Re.: Własne kategorie transakcji! - Po raz kolejny

SkyFox W tym roku nie planujemy wprowadzenia nowych kategorii lub możliwości edycji obecnych nazw.
Zapisaliśmy Wasze sugestie  na ten temat. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 35 (23 863 wyświetleń)

Re: Re.: Własne kategorie transakcji! - Po raz kolejny

[ Edytowane ]

Czyli generalnie macie gdzieś sugestie klientów i nadal uważacie, że wasz analizator wydatków to cudowne narzędzie. ;-)

Niech będzie i tak.

 

p.

SkyFox
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
6
19-08-2018
Wiadomość 5 z 35 (23 859 wyświetleń)

Re: Re.: Własne kategorie transakcji! - Po raz kolejny

W sumie śmieszna sytuacja bo w tamtym roku nie planowali i w tym roku już też nie planują.
Bardziej bym szanował moderatorów gdyby napisali wprost: wasz pomysł nie zostanie wprowadzony choćbyście nie wiem jak bardzo się starali
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 35 (22 870 wyświetleń)

Re.: Własne kategorie transakcji! - Po raz kolejny

Witam,

Zgadzam się z tym co napisała SkyFox. Kiedyś korzystałem z mBank i ich analizator jest genialny. Można samemu tworzyć kategorię i zarządzać nimi. ING jest biedne w tym temacie :/ Niestety życie zmusiło do ING, ale życie toczy się jak koło do przodu Emotikon: Szczęśliwy

Kiedy można oczekiwać zmian i udoskonaleń w ING?!
Lukasus8105
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
08-09-2019
Wiadomość 7 z 35 (20 925 wyświetleń)

Re: Re.: Własne kategorie transakcji! - Po raz kolejny

Planujemy wprowadzić usprawnienia w tym zakresie w przyszłym roku, ale nie możemy podać jeszcze szczegółów. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 8 z 35 (20 880 wyświetleń)

Re: Re.: Własne kategorie transakcji! - Po raz kolejny

Wiadomo coś więcej na ten temat, czy nadal top secret?
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 9 z 35 (19 826 wyświetleń)

Re: Re.: Własne kategorie transakcji! - Po raz kolejny

Potrzymamy Was jeszcze trochę w niepewności Emotikon: Szczęśliwy O szczegółach i zakresie wprowadzonych zmian poinformujemy w swoim czasie Emotikon: Szczęśliwy 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 10 z 35 (19 776 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy