Odpowiedz

Re: Re.: U2F - Universal 2nd Factor Authentication

I am really surprised that this is the norm at the bank and as I heard other banks in Poland has the same practice. How come that when I have to pay with my bank card I have to go through 2FA authentication but not when I login to my bank account. I also don't see the point of the current "masked" password login, who does this help? It is just making my experience painfull since I cannot use my password manager. There is nothing to consider here, username and password combination is simply not enough for bank logins. 

norcse
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
4
27-04-2021
Wiadomość 41 z 82 (18 487 wyświetleń)

Re: Re.: U2F - Universal 2nd Factor Authentication

Podbijam temat, ciagle nikt w polskim swiecie bankowosci nie ma odwagi na wprowadzenie U2F?

Rowniez w aplikacji ING poprzez FIDO2? Aktualnie w telefonie jesli nie mam czytnika linii papilarnych to przy kradziezy/zgubieniu od wyczyszczenia konta i zaciagniecia dlugow dziela mnie 4 cyferki

Odpowiedz
0 Lajków
kasyx
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
29-11-2021
Wiadomość 42 z 82 (17 253 wyświetleń)

Re: Re.: U2F - Universal 2nd Factor Authentication

@kasyx, tak jak piszesz nikt nie ma odwagi. Zajmują się "weryfikacją behawioralną" bo mogą to wdrożyć dla mas a U2F zapewne jest postrzegane jako coś niszowego (wiesz, tak jakby poprosić o szyfrowanie e-maili za pomocą OpenPGP - egzotyka).

 

Szkoda, że taki mamy stan rzeczy :shrug:

wk
wk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
12
04-10-2016
Wiadomość 43 z 82 (17 237 wyświetleń)

Re: Re.: U2F - Universal 2nd Factor Authentication

Jeśli tylko wprowadzimy taką formę zabezpieczenia, to na pewno o tym poinformujemy. Na ten moment jedynie tyle możemy napisać. Zapraszamy do zaglądania na naszą stronę internetową oraz media społecznościowe Emotikon: Szczęśliwy 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 44 z 82 (17 204 wyświetleń)

Re: Re.: U2F - Universal 2nd Factor Authentication

No cóż szkoda, mam 3 konta w PKO BP, w tym firmowe, a jako że zaciągnąłem w ING kredyt to mam i konto tutaj i gdybyście oferowali U2F to pewnie przeniósł bym wszystko, bo do niektórych kont dostęp ma też 'rodzinka' i nigdy nie wiadomo czy się nie porobią na phishing, informatykami nie są. A tak zostane z iPKO - taki sam ... jak tutaj ale chociaż dobrze znany.

Odpowiedz
0 Lajków
pminkin
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
31-01-2022
Wiadomość 45 z 82 (16 294 wyświetleń)

Re: Re.: U2F - Universal 2nd Factor Authentication

Od 5 lat taka wielka instytucja nie może wprowadzić U2F? Zamiast przy logowaniu pokazywać ostrzeżenia o bezpieczeństwie, warto byłoby coś faktycznie z tym zrobić i wprowadzić porządne zabezpieczenia. Nawet poczta WP już wspiera U2F... Szanowni Państwo, technologia się rozwija - nadążajcie!!!

awes
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
3
18-03-2022
Wiadomość 46 z 82 (15 756 wyświetleń)

Re.: U2F - Universal 2nd Factor Authentication

ING już analizuje temat od kilku dobrych lat i nadal nie wie co robić. A byłby pierwszym takim bankiem w Polsce i dodatkowo przecież byłaby to opcja dodatkowa włączana opcjonalnie. Każdy miałby wybór czy chce z tego korzystać czy też nie.
AlfaNetrunner
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
26
6
11-08-2021
Wiadomość 47 z 82 (15 747 wyświetleń)

Re.: U2F - Universal 2nd Factor Authentication

Temat założony w 2017, mamy już połowę 2022 roku, czy coś się ruszyło w kwestii wprowadzenia logowania z kluczami U2F? Żyjemy w coraz bardziej niebezpiecznych czasach, co chwila słyszymy o okradaniu kont bankowych z użyciem duplikatów kart SIM, o kradzieży kont pocztowych czy braniu pożyczek/kredytów na cudze dane. W tych czasach maskowane hasło + kod SMS to zbyt mało, by czuć się bezpiecznie...

Odpowiedz
0 Lajków
ChemiQ81
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
02-08-2022
Wiadomość 48 z 82 (13 909 wyświetleń)

Re.: U2F - Universal 2nd Factor Authentication


@ChemiQ81:

Temat założony w 2017, mamy już połowę 2022 roku, czy coś się ruszyło w kwestii wprowadzenia logowania z kluczami U2F? Żyjemy w coraz bardziej niebezpiecznych czasach, co chwila słyszymy o okradaniu kont bankowych z użyciem duplikatów kart SIM, o kradzieży kont pocztowych czy braniu pożyczek/kredytów na cudze dane. W tych czasach maskowane hasło + kod SMS to zbyt mało, by czuć się bezpiecznie...


O ile zgadzam się, że ING daje ciała nie wprowadzajac tego o tyle przyczepię się do powyższego -- serio uważasz, że żyjemy w coraz bardziej niebezpiecznych czasach? Masz jakieś twarde dane, że faktycznie włamań na konta i kradzieży jest wiecej? Czy może po prostu tak Ci sie wydaje bo to są medialnie głośne sprawy i media po prostu szukaja skandali? Analogicznie jak z wypadkami lotniczymi - jak się wydarzy to od razu wszyscy o tym mówią, a to, że na drogach jest wypadków wielokrotnie więcej i ginie dzień w dzień ogrom ludzi to jakoś sie w mediach nie pojawia?

 

Po wtóre - kradzież kont pocztowych wynika najczęściej z głupoty ludzi nie zabezpieczających skrzynek wystarczajaco/używajacych prostych haseł. Nawet jak instytucja (bank, operator skrzynki) wprowadzi jakieś 2FA to ignoranci i tak będą podatni na ataki...

 

</rant> ;-)

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 49 z 82 (13 901 wyświetleń)

Re: Re.: U2F - Universal 2nd Factor Authentication

Cały czas, w różnych obszarach, prowadzimy działania zwiększające bezpieczeństwo wykonywanych transakcji. W najbliższych miesiącach nie przewidujemy wprowadzenia autoryzacji z użyciem U2F w Moim ING.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszS
Moderator
Moderator icon
146
30
02-09-2021
Wiadomość 50 z 82 (13 873 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy