Odpowiedz

Siła hasła do konta MojeING

Drogie ING,

 

Jestem zaskoczony, a jednocześnie lekko zniesmaczony kiedy przy próbie zmiany hasła z poziomu konta MojeING, Państwa algorytm uznał moje hasło za słabe.

 

Zaskoczony tym, że zupełnie losowe hasła, typu g#V7S!^z%BTyP, cPKud387WK%98, &B2$qZrMZ37&j są traktowane za słabe. Ja rozumiem, że nie mają one 30 znaków, ale to nie długość hasła mówi o jego sile, ale w pierwszej kolejności właśnie różnorodność użytych znaków.

OK, długość też ma znaczenie, ale w większości przypadków 10 znaków jest w pełni wystarczające, aby tego typu losowe ciągi znaków można było traktować za bezpieczne hasło. 

 

A zniesmaczony tym, że na tej samej stronie do zmiany hasła, pokazujecie Państwo jak stworzyć bezpieczne hasło (https://www.ing.pl/indywidualni/bankowosc-internetowa/bezpieczenstwo/bezpieczne-haslo), które powinno być wzorcowe, aby inni się na tej podstawie uczyli (pomysł na hasło pierwsza klasa, tak się to powinno robić).

Ale co z tego, jak to hasło również jest traktowane przez Państwa algorytm za słabe...

 

To jak to w końcu jest, czy tylko mi się wydaje, że algorytm oceniający powinien jednak przejść lekką modernizacje?

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
LenaR89
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
22-03-2020
Wiadomość 1 z 3 (3 861 wyświetleń)

Re.: Siła hasła do konta MojeING

Skoro chcesz użyć takiego ciągu znaków, jak będziesz się logować do Moje ING na komputerze skoro wymagane są losowo wybrane znaki z hasła?

Może algorytm chce żebyś użył cyfr? Ja posiadam hasło ułożone w oparciu o instrukcje na stronie banku i nie miałem z nim problemu, zostało uznane za bardzo mocne
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 3 (3 852 wyświetleń)

Re: Siła hasła do konta MojeING

@LenaR89 Zasady tworzenia hasła, które podajemy na stronie są wskazówką. Dziękujemy, że dobrze się nimi zapoznałeś i wskazałeś nam nieścisłość w podanej informacji. Algorytm walidujący siłę hasła posiada jeszcze kilka dodatkowych warunków. W przypadku haseł, które wskazałeś, dotyczyło to kolejno : 
1. zbyt mała liczba cyfr, 
2. zbyt mała liczba liter, 
3. zbyt mała liczba liter.
Jakkolwiek w praktyce Twoje hasła rzeczywiście wyglądają na silne, to niestety algorytm walidujący uznał je za słabe, właśnie w związku z użyciem bardzo dużej liczby znaków specjalnych, kosztem liter i cyfr. Słusznie jednak zauważyłeś, że nasz opis wymaga uściślenia. Mamy w niedalekiej przyszłości zaplanowaną zmianę algorytmów mierzących siłę hasła. Przy wymianie poprawimy również opis na naszej stronie. Jeszcze raz dziękujemy za wskazanie nieprecyzyjnych zapisów. Cieszymy się, że nasi klienci poważnie i skrupulatnie podchodzą do tematów związanych z bezpieczeństwem. 

 

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (3 800 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy