Odpowiedz

Problem z logowaniem przez profil zaufany

Witam. Jakiś czas temu założyłam na jednym komputerze profil zaufany sobie i mężowi. Mamy wspólne konto, hasło to samo, jednak inne loginy. Nie mam problemu z wejściem np.na e- pacjenta z moim loginem, natomiast jeśli próbuję wejść przez profil zaufany męża nie mogę się zalogować, wyskakuje mi przy logowaniu błędny login. Dziś się tak zapomniałam, że w końcu zablokowałam mężowi dostęp do bankowości internetowej. Czy ktoś może mi wyjaśnić, co mam zrobić, bym mogła bez problemu logować się przez obydwa profile zaufane?

Odpowiedz
0 Lajków
mirka61
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
24-03-2021
Wiadomość 1 z 3 (6 396 wyświetleń)

Re: Problem z logowaniem przez profil zaufany

W tej sytuacji Twój mąż jako właściciel bankowości internetowej powinien się z nami skontaktować telefonicznie 32 357 00 69 lub na czacie w Moim ING, aby nasi specjaliści to dla niego sprawdzili. Pamiętaj również, że konto może być wspólne, ale bankowość internetowa jest zawsze wydawana imiennie. Ty i Twój mąż nie powinniście korzystać z loginów innych niż własne. Bankowości internetowej nie da się współdzielić. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 3 (6 344 wyświetleń)

Re: Problem z logowaniem przez profil zaufany

Dziękuję za odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
mirka61
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
24-03-2021
Wiadomość 3 z 3 (6 311 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy