Odpowiedz

Re.: Planowanie i budżet

Zgadza się - błąd został usunięty i już działa zapisywanie kategorii na stałe.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 21 z 27 (29 684 wyświetleń)

Re.: Planowanie i budżet

Witam,

Czy ruszyło się coś w związku z możliwością lepszego planowania budżetu ?. Chodzi mi tutaj o możliwość ustalania indywidualnie budżetu dla każdej kategorii i później porównywanie w czasie z realnymi wydatkami w danych kategoriach ?. Jest w planach wprowadzenia takiego systemu ?. Napewno dla osób które nie chcą planować na karetce wydatków czy w osobnej aplikacji mobilnej taki system byłby porządany. W mBanku coś takiego jest i wydaje mi się że dobrze się to sprawdza. Czy ktoś z ekipy ING mógłby wypowiedzieć się na temat nowości jakie będą wprowadzane w Bankowości internetowej.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
czepit
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
6
20-11-2015
Wiadomość 22 z 27 (29 579 wyświetleń)

Re.: Planowanie i budżet

Wydaje mi się, że temat to przyszłość. Obecnie wszedł Trener finansowy.

 

Ktoś skorzystał i jest zadowolony? 

Mam nadzieje, że nie wszyscy przechodzą obok tematu obojętnie.
Sprawdziłem, jak działa, jak zacząć oszczędzać.

Wierze, że jest to pierwszy, pomimo reklamy telewizyjnej, krok w temacie. Wyliczyć średnie wydatki dla poszczególnych kategorii? Szkoda, że do tej pory nie ma możliwości planowania (nie zlecenia stałe) wydatków w tych obszarach i późniejszej analizy.

Zarządzanie budżetem to dla mnie podzielenie stałych wpływów i ich monitorowanie ze stanem rzeczywistym. Tymczasem ustawiam kwotę, która uszczupla się o wydatki w danym miesiącu. Na co tyle wydałem? A ile chciałem wydać na to? Może to nie „odzież”, a „edukacja” jest tym elementem gdzie wydaje za dużo pomimo założeń? Skąd założenia, jeżeli nie mogę ich przyjąć?

Chętnie poczytam uwagi innych. Może ktoś znalazł na „trenera” złoty środek?
Jak dla mnie dużo pracy przed nim.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 23 z 27 (29 558 wyświetleń)

Re.: Planowanie i budżet

[ Edytowane ]
Trener finansowy jak i cały moduł analityczny jest bardzo ciekawym rozwiązaniem.
Gdy chcemy jednak skorzystać z rozwiązania nie co praktyczniej okazuje się ze nie można przyjąć "założeń", granic wydatków w poszczególnych kategoriach.
Trener finansowy czy każdy inny trener powinien nas motywować i rozliczać z osiągniętych sukcesów.
Zakładając np "poduszkę finansową" realizuje ten cel i nie dzieje się nic.....
Nie ma fajerwerków a sama propozycja celu nie zmienia statusu i dalej widnieje w propozycjach podsuniętych przez "naszego treenera"

Uważam ze projekt jest bardzo ciekawy i z pewnością wielu osobą pomoże osiągnąć pierwsze kroki w zakresie oszczędzania.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 24 z 27 (29 350 wyświetleń)

Re.: Planowanie i budżet

@czepit Po analizie potrzeb klientów oddaliśmy do korzystania dwa proste narzędzia:

  • budżet globalny,
  • analizę wydatków oparte na kategoryzacji transakcji.

Na bieżąco „nasłuchujemy”, czy klientom te narzędzia wystarczają do zarządzania finansami.

Dziękujemy za sugestie i weźmiemy pod uwagę Twój głos w planowaniu rozwoju tej usługi.
Proszę podziel się z nami informacjami o tym jak analizujesz swoje wydatki:

  • jak zarządzasz kategoriami,
  • jak chciałbyś budować budżety na poszczególnych kategoriach,
  • co jeszcze chciałbyś wprowadzić abyś nie musiał korzystać z żadnych dodatkowych narzędzi oprócz systemu Moje ING.
**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 25 z 27 (29 284 wyświetleń)

Re.: Planowanie i budżet

@MateuszF. Oczywiście rozumiem że system jest w fazie rozwojowej, dotychczasowe zmiany oceniam pozytywnie. Uważam że do prawidłowej kontroli finansów niezbędne jest określenie budżetów również dla konkretnych kategorii czyli:

Określam budżet ogólny np. na 3000 zł

i poszczególne kategorie również

np.

Artykuły podstawowe 900 zł ( wydane 1100 zł ) ( budżet przekroczony  -200 zł )

Finanse 500 zł

Dom i rachunki 700 zł

itp

Wtedy system wydatki odpowiednio kategoryzuje i po jakimś czasie widzę że np. w kategorii tej i tej przekroczyłem wyznaczony budżet o np. 200 zł. Taki sposób pozwala na odpowiednie nadzorowanie wydawanych pieniedzy i wyciąganie wniosków. Dodatkowo można by zrezygnować z planowania wydatków w innych aplikacjach bądz na kartce ponieważ byłoby to zawarte w systemie. Takie rozwiązanie mają już w mBanku i Banku Millenium. Narazie planowanie wydatków w systemie transakcyjnym ING daje ogólny obraz wydatkowania ale nie nadaje się do szczegółowej analizy wydatków w oparciu o jakiś założony schemat  w rozbiciu na poszczególne kategorie. W załączniku przesyłam podgląd o co chodzi.

Odpowiedz
0 Lajków
czepit
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
6
20-11-2015
Wiadomość 26 z 27 (29 236 wyświetleń)

Re.: Planowanie i budżet

Widze, że w temacie nie jestem odosobniony. "Planowanie" nie na zasadzie zleceń stałych, ale rozbicia posiadanego budżetu na poszczególne kategorie to popierwsze. Po drugie choć zakres kategorii może mieć uzasadnienie (np. w słynnych "sześciu słoikach T. Harva Ekera") to możliwość dodawania własnych kategorii to sprawa druga. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 27 z 27 (29 153 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy