Odpowiedz

Re: Re.: Nie działa makler

Za Bankierem :

- Poszkodowani klienci mogą złożyć reklamację w firmie inwestycyjnej. Reklamacje dotyczące usług świadczonych przez firmy inwestycyjne z reguły mogą być składane za pośrednictwem poczty, ustnie, drogą elektroniczną lub osobiście. Rozpatrzenie reklamacji przez firmę inwestycyjną następuje niezwłocznie, jednak nie później niż 30 dni od dnia otrzymania reklamacji

 

 Kwestia ewentualnych odszkodowań dla klientów jest zależna od źródła szkody giełdowej, którego na tym etapie nie ustalono. W przypadku, gdy źródło to zostanie określone klient powinien wykazać, że istnieje związek przyczynowy pomiędzy poniesioną przez niego stratą, a zdarzeniem powodującym szkodę.

 

Na określenie wysokości poniesionej szkody wpływ będą miały wahania kursów papierów wartościowych 

 

tłumaczy Oskar Skibiński, z biura Rzecznika Finansowego.

 

Odpowiedz
0 Lajków
ZibiB
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
47
10
03-12-2020
Wiadomość 371 z 597 (6 898 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

[ Edytowane ]

Czyli jeżeli nie kupiłeś to straty nie ma. Jeżeli kupiłeś po 100 kurs w piątek był 120 a w poniedziałek będzie znowu 100 straty też nie było. 

Odpowiedz
0 Lajków
kwl
kwl
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
51
14
03-12-2020
Wiadomość 372 z 597 (6 886 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Nie wyobrażam sobie braku wypłaty odszkodowania, np. w moim przypadku gdy mając na rachunkach dużą ilośc akcji Orange i starając się sprzedać 03.12.2020 od godz.9.00 wszystko w cenie powyżej 7.00 i jednocześnie odbudować pozycję 04.12.2020 w cenie ~ 6.40. To samo dotyczy PGE i MZ. Wszystkie te działania zostały mi uniemożliwione.

Odpowiedz
0 Lajków
ZibiB
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
47
10
03-12-2020
Wiadomość 373 z 597 (6 865 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Nie masz straty w sensie księgowym na odszkodowanie raczej nie masz co liczyć. Obym się mylił....

Odpowiedz
0 Lajków
kwl
kwl
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
51
14
03-12-2020
Wiadomość 374 z 597 (6 853 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Pismo z wykazaniem związku przyczynowego między brakiem dostępu do Maklera a niemożliwością dokonania konkretnych transakcji jest przygotowane. Czekam na odblokowanie kont - przecież na tą chwilę nie znam dokładnej ilości akcji, którą posiadam. 

Odpowiedz
0 Lajków
ZibiB
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
47
10
03-12-2020
Wiadomość 375 z 597 (6 834 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

[ Edytowane ]

"W przypadku, gdy źródło to zostanie określone klient powinien wykazać, że istnieje związek przyczynowy pomiędzy poniesioną przez niego stratą, a zdarzeniem powodującym szkodę."   Nie jestem prawnikiem, ale jest różnica między stratą, a utratą potencjalnej korzyści. Jeżeli biuro maklerskie miałoby wynagradzać  utratę potencjalnej korzyści, to równie dobrze mogłoby ogłosić bankructwo przy każdej niedostępności. Zresztą warto przeczytać regulamin.  Według mnie ważne jest żeby tym problemem zainteresował się jakiś regulator i poszła za tym solidna kara. Jeżeli tak się nie stanie to popsuje to rynek. Wydaje się, że problem wynika z jakiś niedomagań infrastrukturalnych. Może regulator, poza audytami finansowymi, powinien przykładać się także do tych infrastrukturalnych, przeto one także zagrażają stabilności systemu finansowego.

Odpowiedz
0 Lajków
kwl
kwl
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
51
14
03-12-2020
Wiadomość 376 z 597 (6 819 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Ludzie o czy wy piszecie. Brak możliwości realizacji zysków to STRATA. A co jeśli w poniedziałek makler nie ruszy? Mam akcję ccc które w piątek wieczorem bym sprzedał po 69zl. W poniedziałek pewnie będzie już korekta tego dużego dwudniowego wzrostu. Powiedzmy że spadnie do 65. I co ?Teraz mi ktoś napisze że nie mam straty? Sprzedaż w piątek, odkup po korekcie i dalej do góry. Więc nie piszcie że brak możliwości zarobku(sprzedaży z zyskiem lub kupna w dołku) to nie jest dla mnie strata.
Batman_xp1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
32
13
04-12-2020
Wiadomość 377 z 597 (6 739 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

[ Edytowane ]

Jeżeli kupiłeś poniżej 65 to nie będziesz miał straty. Oczywiście chciałbym żeby takie reklamacje były uwzględniane, ale nie mam złudzeń.

Odpowiedz
0 Lajków
kwl
kwl
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
51
14
03-12-2020
Wiadomość 378 z 597 (6 729 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Konto w domu maklerski nie założyłem po to aby nie mieć strat tylko po to aby realizować zyski. Jeżeli nadarza się taki moment to sprzedaje i mam zysk. A makler mi to uniemożliwia.
Batman_xp1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
32
13
04-12-2020
Wiadomość 379 z 597 (6 672 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

[ Edytowane ]

Pociągiem też możesz jechać na koncert, a nie po to żeby się przejechać. Jak pociąg nie przyjedzie dostaniesz zwrot za bilet na pociąg, a nie bilet na koncert w innym mieście....

Odpowiedz
0 Lajków
kwl
kwl
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
51
14
03-12-2020
Wiadomość 380 z 597 (6 656 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy