Bankowość internetowa

Odpowiedz

Mało atrakcyjna oferta kont ING - brak innowacyjności.

Witam, zwracam się z pytaniem a mianowicie kiedy zostanie odświeżona oferta ING dt kont dla klientów indywidualnych? Wszystkie banki oferują możliwość wypłacania pieniędzy ze wszystkich bankomatów w Polsce za pomocą BLIKa bez prowizji a ING kasuje za to 5zł. ING pobiera opłatę za kartę jeśli nie zrobi się obrotu kartą na 300zł, w innych bankach jest warunek 5 transakcji. Nie wspomnę że od 2 lat nie potraficie wprowadzić w aplikacji mobilnej możliwości opłacenia parkingów, autostrad czy też zakupu biletu jak i funkcji zeskanuj i zapłać QR (np. Millennium Bank, PKOBP to mają). PKOBP od 1.03.2020r wprowadza nowe konto za 0zł, gdzie nie ma opłat za kartę (5 płatności), możliwość wypłat gotówki z wszystkich bankomatów w Polsce za pomocą BLIKa, darmowa karta wielowalutowa. PKOBP był uważany za bank dla starszych osób a wprowadza więcej udogodnień niż ING. Pozdrawiam

MreaperS
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
57
6
12-06-2017
Wiadomość 1 z 5 (6 263 wyświetleń)

Re: Mało atrakcyjna oferta kont ING - brak innowacyjności.

Witaj,
na bieżąco przyglądamy się naszej ofercie i analizujemy różne rozwiązania. 

Trudno odnieść mi się do opłat w innych bankach, ale to co piszesz nie do końca jest prawdą. 


Przy koncie Mobi i Komfort możesz wypłacać BLIKIEM ze wszystkich bankomatów za darmo. Przy koncie Direct bezpłatnie wypłacasz z naszych bankomatów, sieci Planet Cash oraz masz jedną bezpłatną wypłatę z obcego bankomatu w okresie rozliczeniowym. Za każdą kolejną wypłatę w pozostałych bankomatach naliczymy opłatę 2,5 zł. 

 

Faktycznie przy koncie Direct i Komfort, aby uniknąć opłaty za kartę 7 zł powinno się wykonać w okresie rozliczeniowym płatności kartą na kwotę co najmniej 300 zł. Okres ten trwa od 29 dnia jednego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca. Przy koncie Mobi karta jest darmowa. 

W temacie aplikacji mobilnej pracujemy nad dodatkowymi funkcjami, tj. zakup biletów. Nie planujemy udostępniania kodów QR. 

Jeśli będziemy wprowadzać zmiany w naszej ofercie - damy znać. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 5 (6 197 wyświetleń)

Re: Mało atrakcyjna oferta kont ING - brak innowacyjności.

[ Edytowane ]
IlonaU: Są pewne ale - konto Mobi jest dla osób, które mają mniej niż 26 lat. Z kolei za konto Komfort płaci się 12 zł miesięcznie, plus ewentualnie 7 zł za kartę w przypadku braku obrotu na minimum 300 zł. Więc jak dla mnie oferta kont osobistych w ING nie robi szału.
Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 3 z 5 (6 175 wyświetleń)

Re: Mało atrakcyjna oferta kont ING - brak innowacyjności.

Witam, z całym szacunkiem do Pani, zanim udzieli Pani odpowiedzi to proszę poczytać regulaminy a nie wprowadzać w błąd. Koszt wypłat z bankomatów innych niż ING kosztuje: 5zł a nie 2,50zł. Co do konta Komfort to prowadzenie rachunku jak pisał przedmówca kosztuje 12zł/m-c, a karta 7zł( jeśli nie spełni się warunku).

W Millennium Bank: konto za 0zł(warunek: dowolny wpływ 1000zł na konto), karta za 0zł ( warunek: jedna płatność kartą lub blikiem), wypłata z bankomatów lub BLIKiem 0zł (warunek: taki jak przy karcie). Warto wspomnieć o możliwości zakupów biletów, opłaceniu parkometrów jak i autostrad(Autopay).

Santander Bank: konto za 0zł, karta za 0zł (warunek: 5 płatności kartą), wypłata z bankomatów innych niż Santander za pomocą BLIKa: 0zł, przelewy expres elixir za 0zł!!!

PKOBP: konto za 0zł, karta wielowalutowa obsługująca 10walut za 0zł (warunek: 5 płatności kartą), wyplata z bankomatów innych niż PKOBP za pomocą BLIKa: 0zł. Możliwość zakupienia w aplikacji biletów i opłacenia parkometrów.

Jak widać ING ma dużo do zrobienia, ponieważ przespał troszkę rynek. Praktycznie wszystkie banki pozwalają bezpłatnie wypłacać pieniądze w bankomatach obcych bezpłatnie za pomocą BLIKa, tylko nie ING.

Co do wprowadzania nowych funkcji do aplikacji ING, to strasznie Wam to idzie. Pozdrawiam.
Odpowiedz
0 Lajków
MreaperS
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
57
6
12-06-2017
Wiadomość 4 z 5 (6 145 wyświetleń)

Re: Mało atrakcyjna oferta kont ING - brak innowacyjności.

Jak wam brakuje wypłaty w bankomacie to weźcie pieniądze w czasie zakupów w ramach Cash back
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 5 z 5 (5 790 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy