Bankowość internetowa

Odpowiedz

Kursy walut kantor ING - niezadowalający spread 0,71%;

[ Edytowane ]

Cześć,

Wymieniam sporo na parze EUR/PLN. Wygodniej było by mi to zrobić w kantorze ING, bo tutaj mam konta, natomiast "taniej" dla mnie jest przesłać środki do zewnętrznego operatora.

Kontaktowałem się z infolinią ING i otrzymałem informację, że ING nie ma wpływu na kursy ?!, oraz to, że na kursy wpływ ma system w zależności od sposobu częstotliwości, wolumenu... i tego nie da się zmienić Emotikon: Szczęśliwy


W ING mam stały spread 0,71%.
Czyli np. kupno: 4.4973, sprzedaż: 4.5294;
Spread nie zależy od kwoty.

W tym czasie np. operator C***z ma odpowiednio 0,60% dla 10,000PLN i 0,47% dla 100,000PLN, a nie mam nawet u nich żadnego wolumenu.
Korzystam z T***x, tam jest rabat w zależności od wolumenu i jak się aktywnie korzysta wychodzi też sporo lepiej od ING.
Jest jeszcze giełda W***t, wychodzi póki co najlepiej, ale ciężko porównać do ING, bo działa to trochę na innych zasadach.

Jest jakaś opcja na lepsze kursy w ING?
Rozumiem, że za wygodę trzeba zapłacić, ale póki co parę dodatkowych kliknięć, żeby przesłać środki dalej i je przewalutować oszczędza mi dużo więcej, niż moje 10 minut jest warte.

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
tomekfx
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
28-05-2020
Wiadomość 1 z 2 (4 112 wyświetleń)

Re: Kursy walut kantor ING - niezadowalający spread 0,71%;

W kantorze możesz bezpłatnie wymienić waluty między swoimi kontami po indywidualnym kursie.
Kurs w Kantorze ustalamy na podstawie analizy rynkowej. Strona odświeża się automatycznie co 5 sekund. Różnice w kursach transakcji na kontach prywatnych mogą wynikać z kwoty wymiany - ale także z innych czynników, które zależą np. od produktów, które masz, rodzaju transakcji, które wykonujesz, ich częstotliwości.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (4 049 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy