Bankowość internetowa

Odpowiedz

Jak włączyć analizę wydatków firmowych / połączyć ją z wydatkami osobistymi

Nie mogłem znaleźć tego na forum : https://spolecznosc.ingbank.pl/-/forums/searchpage/tab/message?q=analiza+wydatk%C3%B3w+firmowe 

 

Czy ktoś wie jak włączyć analizę wydatków firmowych / połączyć ją z wydatkami osobistymi? 

Odpowiedz
0 Lajków
DominikRas
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
3
02-11-2015
Wiadomość 1 z 7 (16 575 wyświetleń)

Re.: Jak włączyć analizę wydatków firmowych / połączyć ją z wydatkami osobistymi

Konta firmowe do usługi Moje ING dodamy 15 listopada 2016 r. Funkcja, o której piszesz nie jest jeszcze dostępna, dlatego trudno mi odpowiedzieć na Twoje pytanie.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 7 (16 543 wyświetleń)

Re.: Jak włączyć analizę wydatków firmowych / połączyć ją z wydatkami osobistymi

Dzięki @MonikaC. Czy po 15 listopada 2016 analiza wydtków (odpowiednik starego Finansometru) ma byc dostępna również dla kont firmowych? Oraz czy ta nowa analiza wydatków bedzie mogła obejmowac osobiste i formowe wydatki na jednym wykresie / raporcie, bez przełączania się pomiedzy kontekstami?

Odpowiedz
0 Lajków
DominikRas
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
3
02-11-2015
Wiadomość 3 z 7 (16 521 wyświetleń)

Re.: Jak włączyć analizę wydatków firmowych / połączyć ją z wydatkami osobistymi

Tak, analiza wydatków będzie dostępna dla konta firmowego i indywidualnego. Natomiast nie będzie możliwości połączenia ich w jeden zbiorczy wykres. Osobno będziesz analizować wydatki indywidualne, a osobno firmowe. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 4 z 7 (16 506 wyświetleń)

Re.: Jak włączyć analizę wydatków firmowych / połączyć ją z wydatkami osobistymi

Mam nadzieję @AgnieszkaR żę rozumiesz że nie nawiazuję tytaj do kont korporacyjnych, czy samorządowych - to pewnie jakaś inna bajka.

 

Być moze to wszystko zaczyna sie mieszać z powodu etykiet: w Moje ING etykieta "Osobiste" znaczy oobiste, a to co widzę po zalogowaniu sie jako "Przedsiębiorca" widzoczne jets pod eytkietą / linkiem "Firmowe". Dotychczasowa bankowość mobilna ING jednakc rozróznia Firmy or Przedsiębiorców (do tego są nawet oddzielne ekrany logowania) a być może w Moje ING to jakoś się zaciera i miesza.

 

Z teggo co piszesz, wyniką że to trochę słabo że flagowa funkcjonalność którą widuje się na każdym obrazie marketingowym MojeING nagle jest tak rozproszona i oferuje tak bardzo mniej niż #finansometr . Nawet dzisiaj (2016-11-12) finansometr sprytnie łączy rachunki przedsiębiorcy, osobiste, karty kredytowe, oszczędności ... całą aktywność finansową.

 

Czy jest ku temu ograniczeniu funkcjonalności o ktorym piszesz jakieś praktyczne wytłumaczenie, jakaś schowana korzyść której nie dostrzegam? Poza, odbieram wrażenie że to co piszesz nieco odbiega od tego co przekazywano nam na spotkaniach społecznosci ING w Katowicach. Tam była mowa o tym ze bank zauważa ze konta osobiste i konta przedsiebiorcy to tak naprawdę "moje pięniądze" bo mowa tutaj pewnie w ogromnej większości o jednosobowych działanościach gospodarczych. Po co w takim razie rodzielać analizę wydatków. Byc może to rodzielenie powinno być tylko opcją systemu.

 

DominikRas
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
3
02-11-2015
Wiadomość 5 z 7 (16 433 wyświetleń)

Re.: Jak włączyć analizę wydatków firmowych / połączyć ją z wydatkami osobistymi

@DominikRas Oddzielenie finansów prywatnych od firmowych niesie za sobą pewne konsekwencje między innymi rozdzielenie funkcji budżetu.

Wprowadziliśmy rozdzielnie finansów osobistych i firmowych na dwie zakładki, ponieważ klienci zgłosili potrzebę widocznego podziału obrotów firmowych i transakcji prywatnych. Rozróżnienie kolorystyczne ułatwia zarządzanie budżetem domowy i finansami firmowymi.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 6 z 7 (16 329 wyświetleń)

Re.: Jak włączyć analizę wydatków firmowych / połączyć ją z wydatkami osobistymi


DominikRas pisze:

 

...

 

... odbieram wrażenie że to co piszesz nieco odbiega od tego co przekazywano nam na spotkaniach społecznosci ING w Katowicach. Tam była mowa o tym ze bank zauważa ze konta osobiste i konta przedsiebiorcy to tak naprawdę "moje pięniądze" bo mowa tutaj pewnie w ogromnej większości o jednosobowych działanościach gospodarczych. Po co w takim razie rodzielać analizę wydatków. Byc może to rodzielenie powinno być tylko opcją systemu.

 


Może po prostu w opcjach wprowadzić możliwośc wyboru między preferowanymi finansami: osobistymi, firmowymi lub ŁĄCZNIE.

Większość użytkowników firmowych to jednoosobowe działalnośći gospodarcze.

Jak powyższy cytat ma się do słów ING o wspólnym tworzeniu (nie)mojego ING?

dawidt
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
59
36
04-10-2016
Wiadomość 7 z 7 (14 080 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy