Odpowiedz

Blokada konta maklerskiego.

Cześć, dostałem wiadomość od ing o konieczności wypełnienia ankiety inwestycyjnej. Bank grozi że jeżeli nie wypełnię ankiety, zablokuje konto maklerskie w ciągu kilku dni. Inwestuje od ponad roku, ankietę wypełniałem przy otwarciu konta maklerskiego, następnie po około 3 miesiącach kolejną.

Bank co 2-3 miesiące napastuje mnie wiadomościami że wygasa ważność ankiety, a teraz grozi blokadą konta.

Sytuacja jest ciekawa o tyle, że wypełniając ankietę już dwa razy powiadomiłem bank o moim doświadczeniu. Następnie inwestuję na koncie banku, dzięki tym inwestycjom moje doświadczenie wzrasta (minął już rok więc teraz zaznaczyłbym w ankiecie że inwestuję ponad rok ), bank posiada wszystkie informacje o moich inwestycjach więc jest bardzo dobrze poinformowany ponieważ posiada ciągły dostęp do danych z mojego konta (dzwoniąc do banku i pytając konsultanta o cokolwiek związanego zmoim kontem konsultant bez problemu ma wgląd do moich danych).

Dlaczego więc wymaga cyklicznie wypełniania ankiety? Tym bardziej że zna moje doświadczenie, bo posiada historię konta.

Czy bank ma prawo zablokować konto maklerskie z powodu nie wypełnienia ankiety inwestycyjnej?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 4 (5 147 wyświetleń)

Re.: Blokada konta maklerskiego.

Konieczność aktualizacji ankiety inwestycyjnej do konta maklerskiego wynika z przepisów MIFID-owych.

Obowiązek aktualizacji  jest zapisany w „Regulaminie świadczenia usług maklerskich dla osób fizycznych przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego S.A.” w § 6 pkt 9: https://www.ing.pl/_fileserver/item/1112099

 

Odpowiedz
0 Lajków
PawełH
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
88
19
15-06-2020
Wiadomość 2 z 4 (4 989 wyświetleń)

Re.: Blokada konta maklerskiego.

Ok, macie jakieś przepisy, ale czy muszę tą ankietę wypełniać co 2-3 miesiące? Tak jak pisałem, przeszłość się nie zmienia a aktualne dane posiadacie. Może chociaż raz do roku to zrozumiałbym ale co 2-3 miesiące to jest jak nękanie. Przecież pobieracie opłaty, za darmo z konta nie korzystam. Dlaczego tak często zmuszacie do wypełniania tego?
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 4 (4 939 wyświetleń)

Re.: Blokada konta maklerskiego.

Skontaktuj się z naszą infolinią 32 357 00 32  (infolinia dostępna jest w dni robocze w godzinach od 08:00 do 18:00). Po identyfikacji, będziemy mogli sprawdzić powód aktualizacji ankiety u Ciebie.

Odpowiedz
0 Lajków
PawełH
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
88
19
15-06-2020
Wiadomość 4 z 4 (4 925 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Numer karty oraz kod CVV

Dziękujemy za sugestię.

15-04-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry
We wtorek 9.04 otrzymałam decyzje ostateczna, w piątek podpisałam już umowę.
Trzymam kciuki, żeby u Państwa wszystko szybko i pomyślnie poszło

15-04-2024
Re: Numer karty oraz kod CVV

Wyobraźcie sobie jak bardzo idiotyczna jest ta argumentacja o bezpieczeństwie związanym z nieujawnianiem danych kart w APLIKACJI XD Waszak wszyscy się zgodzimy, że zdecydowanie bardziej bezpieczne jes...

15-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy