Aplikacja mobilna

Odpowiedz

konto dla jednoosobowej działalności gospodarczej a aplikacja mobilna

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i mam konto w ING, dla właśnie tej działalności.

Używam starej aplikacji mobilnej "INGMobile dla przedsiębiorców".

Przeczytałem w opisie nowej aplikacji Moje ING, że aplikacja ta jest skierowana dla użytkowników indywidualnych i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Czyli dla mnie !!!

Ale nieee.

Okazuje się że nie mogę aktywować tej aplikacji na swoim telefonie, bo taka aktywacja kończy się niepowiedzeniem i komunikatem, że aplikacja jest dla użytkowników indywidualnych i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Dziwne, ja takie konto mam!!!

Przez bankowość internetową zapytałem bank, co jest nie tak z tą aktywacją nowej aplikacji. Dostałem odpowiedź, że jako prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogę jedynie korzystać ze starej aplikacji.

Czyli to co jest napisane w opisie nowej aplikacji Moje ING jest, delikatnie mówiąc nadużyciem, albo na wyrost.

Czy w ogóle ktoś wie, czy planowana jest obsługa kont dla osób z kontem dla działalności gospodarczej?

A może jednak można używać tej nowej aplikacji?

Czy ktoś może coś więcej w tym temacie mi powiedzieć?

 

Odpowiedz
0 Lajków
kmsc
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
18-09-2017
Wiadomość 5 z 15 (13 247 wyświetleń)

Konto Direct dla Firmy

Czy kiedykolwiek będzie nowy system obsługi?

Od roku słyszę że za miesiąc dwa będzie nowy system.

Dla indywidualnych jest, dla mnie nie ma.

ING Bussines też ma inną obsługe, dla mnie nie ma.

Dlaczego nie mogę korzystać z wersji ING Mobile?

Teraz moja wersja ING Mobile to - odwiedź najbliższą placówkę Banku. Fajnie mam tylko 20 km!

Zlecenie stałe? Odwiedź najblizszy oddział banku.

Qźwa to są kpiny!

 

WitKac7
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
3
21-08-2017
Wiadomość 1 z 15 (14 662 wyświetleń)

Re.: Konto Direct dla Firmy

Chcielibyśmy sprawdzić, dlaczego nie masz dostępu do wszystkich funkcji w aplikacji ING Mobile, w tym celu napisz do nas wiadomość po zalogowaniu do swojej bankowości internetowej. Przez społeczność nie ma mamy dostępu do Twoich danych.

Jeśli prowadzisz spółkę np. cywilną to pracujemy nad nową aplikacją, nie znamy jeszcze dokładnego terminu wprowadzenia. Ale o wszystkich zmianach informujemy na bieżąco.

 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 2 z 15 (14 641 wyświetleń)

Re.: Konto Direct dla Firmy

Ja nie mam dostępu do aplikacji ING Mobile, NIE TYLKO DO NIEKTÓRYCH FUNKCJI

Wasze reklamy to wierutne kłamstwo, bo usługi są dla wybranych grup.

SKANDAL

 

Odpowiedz
0 Lajków
WitKac7
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
3
21-08-2017
Wiadomość 3 z 15 (14 337 wyświetleń)

Re.: Konto Direct dla Firmy

Jeżeli prowadzisz działalność w formie spółki, konto możesz obsługiwać za pośrednictwem systemu transakcyjnego przez stronę www.

Chciałbym pomóc, jednak nie mamy jeszcze informacji, kiedy będzie dostępna aplikacja dla spółek. 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 4 z 15 (14 303 wyświetleń)

Re.: konto dla jednoosobowej działalności gospodarczej a aplikacja mobilna

Ja mam jednoosobową działalność gospodarczą i wszystko działa w jednym systemie (nowym i starym). Ale mam jeszcze konto osobiste i wszystko pod jednym loginem. Może jak nie masz osobistego to się nie da... Zresztą nie ma czego żałować bo "ING Mobile dla przedsiębiorców" to perełka, a Moje ING Mobile to jakiś kiepski żart.

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 6 z 15 (13 192 wyświetleń)

Re.: konto dla jednoosobowej działalności gospodarczej a aplikacja mobilna

@kmsc Nowa wersja aplikacji Moje ING mobile nie jest dostępna dla osób prowadzących spółki. Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, to nie powinno być problemu z jej aktywacją.
Skontaktuj się z nami - 32 357 00 69, sprawdzimy to. Jeżeli będzie to konieczne, wyślemy zgłoszenie do działu technicznego.


*****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
PatrykW
Były moderator
Były moderator icon
106
34
25-03-2016
Wiadomość 7 z 15 (13 146 wyświetleń)

Re.: Konto Direct dla Firmy

Podpinam się pod ten post i słuszne pretensje. Mnie i wspólnika pracownik banku oszukał celowo lub w wyniku swojej niekompetencji. Od początku mówiliśmy że zależy nam na aplikacji mobilnej i wszystkich udogodnień które ona daje. Potem okazało się że jednak dla spółki cywilnej jest tylko strona WWW. Jedyne co usłyszeliśmy to obietnice że pracujecie nad aplikacją ale oczywiście żadnych terminów nikt nie może podać i jak chcemy to możemy sobie zrezygnować z konta. W efekcie straciliśmy czas i mamy konto z archaiczną obsługą. Zrobicie coś z tym faktycznie ? Czy spółka cywilna to dla was klient trzeciej kategorii ?

Odpowiedz
0 Lajków
rafmal
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
06-11-2017
Wiadomość 8 z 15 (13 598 wyświetleń)

Re: Re.: Konto Direct dla Firmy

Każdy klient jest dla nas tak samo ważny ważny. Cały czas pracujemy nad wprowadzeniem kolejnych funkcji w naszej aplikacji mobilnej. Nie znamy jednak terminu rozszerzenia funkcjonalności o logowanie dla spółek. Jeśli podczas zakładania konta otrzymałeś inne informacje – przepraszamy.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 9 z 15 (13 464 wyświetleń)

Re: Re.: Konto Direct dla Firmy

Witam

Podłączam się do tematu, aplikacja na telefon WP10 działa przy koncie prowadzonym w formie spółki to dlaczego nie może działać na Androidzie? Wiem bo na telefonie NOKIA z WP działa a po przesiadce na androida nie działa.  

Odpowiedz
0 Lajków
milkowianie
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
21-11-2017
Wiadomość 10 z 15 (12 799 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy