Odpowiedz

Problem ze ściągnięciem aplikacji

Witam, wczoraj aplikacja mobilna nie chciała mnie przepuscic bez ściągnięcia aktualizacji w sklepie. Jak wchodzilam na sklep, to strona nie chciała się załadować. Dzisiaj usunęłam aplikację i chciałam zainstalować ją ponownie, jednak w sklepie nie przepuszcza mnie i wyskakuje komunikat "coś poszło nie tak". Dotyczy to tylko tej aplikacji. Zresetował telefon kilka razy, wyczyściłam go, jednak wciąż nie mogę ściągnąć apki. Co robić?
Odpowiedz
0 Lajków
Jelonpasjans
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
07-05-2021
Wiadomość 1 z 4 (7 445 wyświetleń)

Re: Problem ze ściągnięciem aplikacji

Naszą aplikację udostępniamy dla telefonów z systemem: 
- Android (od wersji 7.0),
- iOS (od wersji 11).

Jeśli masz aplikację na telefonie z systemem Android w wersji od 7.0 spróbuj wyczyścić dane aplikacji Google Play i pobierz aktualizację ponownie. 
Jak to zrobisz wyłącz i włącz telefon. Następnie spróbuj pobrać aplikację raz jeszcze.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (7 355 wyświetleń)

Re.: Problem ze ściągnięciem aplikacji

Miałem niedawno ten sam problem. 

Rozwiązaniem jest zaktualizowanie sytemu w twoim smartfonie do nowszego androida np. Android 10, który jest obecnie w najtańszych nowszych dostępnych smartfonach. Jednak jeśli masz jakiegoś starego smartfona to będzie on za słaby by zaktualizować go i pozostaje kupić nowy telefon. Inne rozwiązanie to zmienić bank, na taki który ma działającą aplikację na starych telefonach Emotikon: Mrugający

Ja osobiście po prostu kupiłem nowy telefon, jeden z tańszych chińskich, który ma właśnie Android 10 i aplikacja ING działa bez problemu. 

Odpowiedz
0 Lajków
kr
kr
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
09-04-2017
Wiadomość 3 z 4 (7 310 wyświetleń)

Re: Problem ze ściągnięciem aplikacji

Czyli odcieliscie spora część smartfonow od bankowości mobilnej ING.
Moja mama mi dziś przynosi smartfon Samsunga i mówi, że jej coś aplikacja nie działa.
W sklepie Play brak nowej wersji, brak jakiejkolwiek. Jakie było moje zdziwienie, jak wydedukowałem, że po prostu zablokowaliście możliwość instalacji aplikacji na androidach poniżej 7.0.
Dno.
Odpowiedz
0 Lajków
tekkno
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
0
21-07-2020
Wiadomość 4 z 4 (7 225 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy