Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Jak zwiększyć bezpieczeństwo płatności zbliżeniowej

Ponieważ, dzięki usludze NFC mamy teraz możliwość dokonania płatności zbliżeniowej telefonem, a telefon też można zgubić bądź może zostac ukradziony, proponuję zastosować następujący stopień zabezpieczenia, mianowicie przy zablokowanym telefonie nie powinien zezwolić na dokonanie takiej płatności (piwinien być dostęp do opcji ON/OFF, gdy ON możliwe opcje wyboru autoryzacji), wtedy mógłby wyrzucić popup o podanie pinu/hasła ktorym odblokowujemy telefon lub oczekiwać na odczyt lini papilarnych czy inny możliwy dla telefonu tryb autoryzacji
Odpowiedz
0 Lajków
Baster
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
22-06-2018
Wiadomość 1 z 5 (13 526 wyświetleń)

Re.: Jak zwiększyć bezpieczeństwo płatności zbliżeniowej

Z tą autoryzacją to może trochę przesadziłem, troche byłoby to niewygodne, ale głównie chodziło mi o to aby faktycznie przy zablokowanym telefonie, pomimo włączonej usługi NFC , nie można było dokonywać płatności, użytkownik po odblokowaniu telefonu będzie mógł to zrobić bez konieczności pamiętania o tym czy usługa NFC jest włączoba czy nie
Odpowiedz
0 Lajków
Baster
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
22-06-2018
Wiadomość 2 z 5 (13 523 wyświetleń)

Re: Re.: Jak zwiększyć bezpieczeństwo płatności zbliżeniowej

Baster Dziękuję za Twoje sugestie, które dotyczą bezpieczeństwa podczas płatności zbliżeniowych. Przekazałam je do zespołu, który zajmuje się tym tematem. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 3 z 5 (13 478 wyświetleń)

Re.: Jak zwiększyć bezpieczeństwo płatności zbliżeniowej

Witam mam podobne pytanie jeśli chodzi o NFC i zagubienie telefonu mam w swoim telefonie skonfigurowane płatności zbliżeniowe jeśli w MoimING wybiorę opcję usuń kartę z urządzenia (chodzi mi o GooglePay oraz Mastercard w telefonie) rozumiem że wtedy płatności NFC nie będą działać?
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 5 (7 967 wyświetleń)

Re: Re.: Jak zwiększyć bezpieczeństwo płatności zbliżeniowej

Jeśli zgubisz telefon, możesz zablokować płatności kartą w telefonie w Moim ING (przez opcję o której wspomniałeś - Usuń kartę z urządzenia) lub telefonicznie +48 32 357 00 69 - przez całą dobę.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 5 z 5 (7 920 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy